Net als de SER denkt ook het kabinet dat chronisch zieken heel goed kunnen doorwerken. Mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan.
In een brief aan de Tweede Kamer schrijft minister Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport: "Werken met een chronische ziekte is heel gewoon en zal de komende jaren steeds vaker voorkomen. Aan het werk kunnen zijn is van belang voor iedereen, in de eerste plaats natuurlijk voor de werkende, maar ook voor de samenleving als geheel omdat we niet zonder de bijdrage van chronisch zieken kunnen."
Eigen regie is daarbij volgens Schippers onontbeerlijk, en dat moet vooral op de werkvloer plaatsvinden. Werkgevers en werknemers moeten er vooral samen uitkomen. Het kabinet neemt het SER-advies Werk: van belang voor iedereen over. In dat advies zijn - kort samengevat- de volgende uitgangspunten opgenomen voor doorwerken met een chronische ziekte:
Schippers benadrukt dat iedereen er belang bij heeft dat chronisch zieken aan het werk kunnen blijven. "De werkenden hebben het meeste direct belang bij het aan het werk kunnen komen en blijven. Zij dragen ook de eerste verantwoordelijkheid voor de eigen loopbaan ene gezondheid."Zij hebben daarbij wel ondersteuning nodig van hun (potentiële) werkgever, van de betrokken bedrijfsarts en arboprofessionals en van de reguliere zorgverlening.
Bron:OR-informatie